Co może dla mnie zrobić broker kredytów hipotecznych?

Broker kredytów hipotecznych to licencjonowany profesjonalista, który może zabezpieczyć kredyt hipoteczny dla swoich klientów. Pełnią rolę pośrednika między Tobą a potencjalnym pożyczkodawcą. Kiedy chodzi o usługi dla pożyczkodawców o niskim ryzyku - ich usługi nic Cię nie kosztują, ponieważ są opłacane przez pożyczkodawcę po zamknięciu kredytu hipotecznego. Muszą regularnie aktualizować swoje kwalifikacje, chociaż szczegóły różnią się w zależności od prowincji. W tym artykule poruszymy najważniejsze kwestie, które należy wiedzieć, chcąc powierzyć swoje finanse brokerowi kredytów hipotecznych.

Brokerzy kredytów hipotecznych zdobywają coraz większy udział w rynku. Istnieje wiele powodów, dla których broker kredytów hipotecznych może być dla Ciebie odpowiedni – spójrzmy na nie!

Dostęp do większej liczby pożyczkodawców

Brokerzy kredytów hipotecznych zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę. Mogą mieć dostęp do setek potencjalnych pożyczkodawców, a tylko jedno zapytanie kredytowe wpływa na Twój wynik. Często są w stanie znaleźć świetne stawki i szybko uzyskać akceptację.

Negocjacja

Podczas gdy banki oczekują, że klient będzie z nimi negocjował lub zaakceptuje daną stopę procentową, pośrednicy hipoteczni są bardziej skłonni do walki o twoją korzyść, aby uzyskać niższe oprocentowanie.

Elastyczność

Brokerzy kredytów hipotecznych są często bardzo elastyczni w zakresie spotkań i komunikacji. Wiele z nich jest dostępnych po godzinach pracy i jest gotowych zająć się spotkaniami i większością niezbędnych dokumentów za pośrednictwem wiadomości tekstowych, e-mailowych i Skype. Jeśli jesteś trochę introwertykiem, możesz nawet współpracować z internetowym brokerem kredytów hipotecznych, całkowicie unikając spotkań twarzą w twarz.

Wyższe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego

Często są w stanie uzyskać akceptację swoich klientów, gdy banki nie mogą, ponieważ są w stanie współpracować z większą liczbą pożyczkodawców i tymi, którzy są skłonni podjąć nieco większe ryzyko. W trudniejszych warunkach finansowych pośrednik hipoteczny może współpracować z mniej tradycyjnymi pożyczkodawcami i prywatnymi pożyczkodawcami, umożliwiając im branie pod uwagę szczegółów każdego indywidualnego przypadku, zamiast brać pod uwagę same liczby.

Uważaj jednak, aby przeczytać drobny druk. Podczas gdy umowa z pożyczkodawcą lub prywatnym pożyczkodawcą może przynieść Ci potrzebne pieniądze, może wiązać się z wyższymi stopami procentowymi, nieoczekiwanymi opłatami maklerskimi, opłatami pożyczkodawcy i / lub niekorzystnymi warunkami kredytu hipotecznego, takimi jak kary za dodatkowe płatności.

Kwalifikacja do kredytu hipotecznego

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z banku, czy brokera kredytów hipotecznych, Twój pożyczkodawca weźmie pod uwagę Twoje dochody i obciążenie długiem podczas obliczania kwoty kredytu hipotecznego. Kiedy decydujesz, gdzie wziąć kredyt hipoteczny, ważne jest, aby się dokształcić. Stopy procentowe rosną, a zasady zaostrzają się, ponieważ pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że będziesz w stanie ponieść koszty.

Lepsze oprocentowanie może oznaczać oszczędności rzędu setek złotych rocznie. Dowiedz się jak najwięcej o terminologii i potencjalnych opcjach, zanim skonsultujesz się z doradcą kredytowym. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jakie pytania powinieneś zadać.