Możliwość wyjścia z umowy kredytowej

Konsument otrzymuje, zgodnie z ustawą 14 dni na wyjście z umowy kredytowej, bez podawania przyczyny. Nie jest nawet istotne, czy umowa wiąże się z klauzulami niedozwolonymi, czy innymi dziwnymi praktykami. Jeżeli się rozmyślisz masz 14 dni na odejście od decyzji. Jeżeli nie widzisz w umowie formularza odstąpienia wystarczy zgłosić się do instytucji pożyczkowej o udostępnienie i dopiero od otrzymania formularza naliczasz termin rozwiązania. A zatem ten naturalnie się wydłuża w przypadku zaniedbań banku. To rzadko spotykane, natomiast ustawa przewiduje nawet ten czynnik.

Restrukturyzacja kredytu

Banki wprowadzają podstawowe techniki restrukturyzacyjne do kredytów gotówkowych, chociażby wakacje kredytowe, podpisanie aneksu, podpisanie weksla in blanco, jeżeli konsument nie posiada wystarczającej zdolności kredytowej. To bardzo dobra informacja, ponieważ nawet kilka miesięcy bez spłaty rat to ratunek dla budżetu domowego.

Niskie stopy procentowe

Akurat niskie stopy procentowe to już opcja wychodząca nieco szerzej, natomiast zapewnia minimalne raty i większą dostępność zadłużenia konsumpcyjnego, szczególnie w kryzysowych czasach.

Czy taka ochrona przy kredycie gotówkowym wystarczy?

Kredyt gotówkowy jest bezpieczny, wysoko dostępny, prosty w analizie ze względu na powszechność wskaźnika RRSO, zabezpieczony ustawą o kredycie konsumenckim.