Konsolidacja zadłużenia ma dwa cele: uproszczenie procesu spłaty dłużników przy jednoczesnym obniżeniu miesięcznych płatności i stóp procentowych. Zasadniczo zaciągnąłbyś nową pożyczkę w celu spłacenia długów, które już ponosiłeś - zobacz jak wyglądają te oferty w rankingu na stronie www.17bankow.com.

Konsolidacji zadłużenia nie należy mylić z rozliczaniem długu, co wiąże się z płaceniem wierzycielom ryczałtu, który jest niższy niż całkowita kwota, którą faktycznie jesteś winien. W przypadku spłaty zadłużenia doradca kredytowy z zatwierdzonej agencji doradztwa kredytowego negocjuje z wierzycielami.

Prostym sposobem odróżniania rozliczeń od konsolidacji jest pamiętanie, że rozliczenie koncentruje się na zmniejszaniu długów, a konsolidacja koncentruje się na zmniejszaniu liczby wierzycieli.

Postępowanie upadłościowe przebiega w odmienny sposób niż w przypadku spłaty zadłużenia lub konsolidacji zadłużenia. Powiernik przypisany do twojej sprawy (lub strona trzecia, której wynajął powiernik) sprzedaje twoją niezwiązaną z prawem własność wierzycielom, aby pomóc spłacić twoje długi, podczas gdy ty utrzymujesz swoją wyłączoną własność. Albo w innym wypadku - twój prawnik i twoi wierzyciele będą negocjować plan spłaty lub reorganizację długu, aby stopniowo spłacić pewną część twoich długów.

Oba przypadki coś zaradzą na większość długów, w tym jeśli chodzi o rachunki medyczne i zadłużenie z tytułu kart kredytowych, co oznacza, że ??dłużnik nie jest już odpowiedzialny za spłatę długu. W sieci bez problemu znajdziesz niejeden przewodnik po bankructwie, który zgłębia ten proces bardziej szczegółowo.

Istnieje kilka za i przeciw składaniu wniosków o upadłość i konsolidację zadłużenia, a właściwy wybór zależy od celów finansowych. Zawsze należy skonsultować się z doświadczonym prawnikiem, który może pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Jednym z głównych powodów, dla których większość osób decyduje się na bankructwo, jest znaczna ochrona przed wierzycielami. Od momentu zgłoszenia jesteś chroniony i to będzie obowiązywać przez całą twoją sprawę, chyba że twoim wierzycielom uda się z tym zawalczyć. To powoduje tymczasowe zamrożenie wszystkich działań windykacyjnych przeciwko tobie, w tym wykluczenia, przejęcia i wyłączenia narzędzi w przypadku braku płatności. Konsolidacja zadłużenia nie podlega takiemu prawu.

Inną główną zaletą bankructwa jest to, że całkowicie wyczyści twoje długi. Obciążenia finansowe są znoszone nie tylko wtedy, gdy zaciągane są zadłużenie, ale chodzi przecież tez o te wszystkie ciężkie obciążenia psychologiczne, które wynikają z miesięcy, lat, a nawet dziesięcioleci bezsennych nocy, to też należy wziąć pod uwagę.